Pola Raksa: Królowa polskiego kina lat 60.

Pola Raksa, ikona polskiego kina lat 60., jest symbolem nie tylko piękna i elegancji, ale przede wszystkim talentu i indywidualności. Jej niezapomniane role, które zdobyły serca widzów, przysporzyły jej miana „królowej wielkiego ekranu” oraz „najpiękniejszej Polki”.

Raksa urodziła się 14 kwietnia 1941 roku w Lida na Wileńszczyźnie, jednak to na Śląsku spędziła większość swojego życia. Wychowywała się w Gliwicach, gdzie ukończyła liceum ogólnokształcące. Następnie studiowała na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Na duże ekranie zadebiutowała w roku 1960 w filmie „Czarne skrzydła”. Jednak prawdziwy rozgłos przyniosła jej rola w filmie „Cicha noc, święta noc”. W tym samym roku Pola Raksa zagrała również w popularnym filmie „Rękopis znaleziony w Saragossie”, którego reżyserem był Wojciech Has. Współpraca z nim była dla niej miłym doświadczeniem, bo jak sama przyznawała: „Wojciech Has nie kierował aktorami, po prostu rozmawiał z nimi”.

Pola Raksa największą popularność przyniosło wystąpienie w serialu „Czterej pancerni i pies”. W produkcji wystąpiła jako sierżant Lidka, co do dziś jest jej najbardziej znaną rolą. Wyreżyserowany przez Konrada Nałęckiego serial zdobył ogromną popularność, a Pola Raksa stała się ulubienicą publiczności.

Przed kamerą prezentowała nie tylko swoje aktorskie umiejętności, ale również piękno i seksapil. Pola Raksa była uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet w polskim kinie, a jej klasyczna uroda i styl były naśladowane przez wiele kobiet.

Choć Pola Raksa jest zaliczana do grona największych gwiazd polskiego kina, sukces na ekranie nie przysporzył jej radości w życiu prywatnym. Choć była związana z wieloma znanymi mężczyznami, nigdy nie zdecydowała się na założenie rodziny. W jednym z wywiadów przyznała, że to była jej największa życiowa porażka.

Kariera filmowa Poli Raksi to historia pełna sukcesów, ale również trudów i porażek. Wytrwałość, talent i determinacja, z jakimi realizowała swoje artystyczne cele, są godne podziwu i naśladowania. Pola Raksa jest nie tylko symbolem piękna, ale przede wszystkim symbolem siły, odwagi i niezależności.

W ostatnich latach Pola Raksa wycofała się z życia publicznego. Choć nie tworzy nowych ról filmowych, jej dorobek artystyczny wciąż jest doceniany i przypominany w różnego rodzaju retrospektywach i wydarzeniach kulturalnych.

Wielka aktorka, piękna kobieta i niezależna osobowość zawsze będzie inspiracją dla tych, którzy są jej fanami. Pola Raksa, królowa polskiego kina lat 60., jest ikoną, której nie można zapomnieć.

Przeczytaj więcej na: https://ck-mag.pl/kim-jest-pola-raksa-wiek-problemy-z-synem-zycie-prywatne-gdzie-mieszka/.

Pola Raksa, ikona polskiego kina lat 60., jest symbolem nie tylko piękna i elegancji, ale przede wszystkim talentu i indywidualności. Jej niezapomniane role, które zdobyły serca widzów, przysporzyły jej miana „królowej wielkiego ekranu” oraz „najpiękniejszej Polki”. Raksa urodziła się 14 kwietnia 1941 roku w Lida na Wileńszczyźnie, jednak to na Śląsku spędziła większość swojego życia.…